Aleviler 15 Ağustos’ta Hacıbektaş’ta buluşuyor!
Perşembe, 07 Ağustos 2014 09:48

Alevi Bektaşi Federasyonu (ABF) 15 Ağustos Cuma günü saat 15:00’de Hacıbektaş’ta “Aleviler Hacıbektaş’ta buluşuyor”  başlığıyla bir toplantı yapacak. Toplantıda Alevi hareketinin yeniden yapılanması ve birliğinin yanı sıra önümüzdeki dönem yapılması gereken çalışmalar da konuşulacak. ABF’nin düzenlediği toplantıya, Alevi Kültür Dernekleri ve Pir Sultan Abdal Kültür Dernekleri başta olmak üzere ABF’nin bütün bileşenleri, Avrupa Alevi Birlikleri Konfederasyonu, Alevi Dernekleri Federasyonu, Hacı Bektaş Veli Anadolu Kültür Vakfı’nın yanı sıra Alevi Dedeleri, aydınları, sanatçılar ve gazetecileri de davetlidir.

Devamını oku...
 
Alevi dedeleri: Saldırılar hemen durdurulsun!
Salı, 05 Ağustos 2014 09:50

Alevi Bektaşi Federasyonu’nun girişimi ile ilgili bugün Gazi Cemevi’nde yapılan Basın Toplantısı’nda Alevi dedeleri ve yaklaşık 40 Alevi kuruluşu, Gazi Mahallesi’ndeki saldırı ve çatışmaların durdurulması çağrısı yaptılar. ABF Genel Başkan Yardımcısı Necdet Saraç’ın yönettiği basın toplantısında Gazi Cemevi Başkanı ve Dede Veli Gülsoy da hazır bulundu. Baısn toplantısında ABF İnançtan Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Baki Düzgün Dede’nin okuduğu ortak metin şöyle:

Devamını oku...
 
Gazi Mahallesi’ndeki gelişmelerle ilgili Basın Toplantısı Daveti
Salı, 05 Ağustos 2014 06:40

Nurtepe’de başlayıp daha sonra Gazi Mahallesi’ne, Sarıgazi’ye ve Okmeydanı’na da sıçrayan olaylarla ilgili olarak Alevi kurumları ve inanç önderleri (Dedeler ve Analar) olarak 5 Ağustos Salı günü bir basın toplantısı yapacağız. Allevi Bektaşi Federasyonu ve İstanbul’daki Cemevleri
5 Ağustos 2014, Salı, Sat: 12:00
Yer: Gazi Cemevi
İsmetpaşa Cadddesi No: 53, Sultangazi / İstanbul

 
Mezhepçi ve bölücü Erdoğan’a oy yok!
Pazartesi, 04 Ağustos 2014 18:28

Cumhurbaşkanı adayı Recep Tayyip Erdoğan İzmir ve İstanbul mitinglerinde yaptığı konuşmalarla ne kadar mezhepçi, ırkçı, bölücü ve ayrıştırıcı olduğunu bir kez daha ispat etti. Meydanlarda Alevi kimliğini kerelerce yuhalatan, kendisi gibi inanmayan ve düşünmeyen bütün kimliklere ve inançlara hakareti siyasi bir söyleme dönüştüren Erdoğan bu ülke için hem Başbakan olarak, hem de Cumhurbaşkanı adayı olarak tam bir yüzkarasıdır. “Kemal Kılıçdaroğlu Alevi, Selahattin Demirtaş Zaza, Ekmeleddin İhsanoğlu yerli değil, ben ise Sünniyim” diyen bir zihniyetten bu ülkeye fayda gelmez!

Devamını oku...
 
ABF Gazi Mahallesi’nde çatışmanın tarafları ile görüştü ve itidal çağrısını yeniledi!
Perşembe, 31 Temmuz 2014 21:49

İstanbul Nurtepe’de Halk Cephesi ve HDP çevreleri arasında bir süredir yaşanan gerilimin iki gün önce çatışmalara dönüşmesi ve bu çatışmaların Gazi Mahallesi, Sarıgazi ve Okmeydanı’na yansıması üzerine Alevi Bektaşi Federasyonu (ABF) önceki gün yaptığı açıklamadan sonra bir heyet olarak taraflarla görüştü. ABF Genel Başkan Yardımcıları Necdet Saraç ve Uğur Bilgin ile Örgütlenme Sekreteri Hıdır Çam’dan oluşan ABF heyeti Gazi Mahallesi’nde, Halk Cephesi temsilcileri, HDP İlçe Başkanı, Özgür Demokratik Alevi Derneği yöneticileri, Mahalle Muhtarı ve HDP İstanbul İl Başkanı ile görüştü. Heyet itidal çağrısını yenileyerek bu çatışmaların eşitlik özgürlük ve demokrasi talep eden güçler ile Alevilere zarar verdiğini ifade etti.

Devamını oku...
 
<< Başlangıç < Önceki 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Sonraki > Son >>

Sayfa 7 / 257
Laik ve Bilimsel Eğitim için 8 Şubat'ta Kadıköy'de Mitingdeyiz!..
13 Şubat'ta uyarı boykotundayız...
aleviRAPOR

Giriş FormuKimler Sitede

Şu anda 209 konuk çevrimiçi

İstatistikler

Üyeler : 2242
İçerik : 1358
Web Bağlantıları : 9


.