Erdoğan Viyana’da Protesto Edildi

19 Haziran 2014 tarihinde, Recep Tayyip Erdoğan Köln’de olduğu gibi, Avusturya’nın Başkenti Viyana’da da protesto edildi.

Avrupa Türk Demokratlar Birliği’nin 10. Kuruluş yıldönümü gerekçesiyle, Avrupa Türk Demokratlar Birliği’nin (UETD) davetlisi olarak, 19 Haziranda Viyana’ya gelen Erdoğan, Viyana’da, 15.000 kişinin katıldığı, protesto mitingi ve yürüyüşü ile karşılaştı.

Erdoğan’ın Avusturya’ya gelişini protesto eden miting, saat 11:00’de Vendiger Au Parkta başladı. Miting alanında yapılan konuşmaların ardından binlerce kişi yürüyüşe geçti. Protesto eylemi, Erdoğan’ın konuşma yaptığı, Donau Centurm salonuna 100 metre gibi bir mesafede bulunan, Donau Centrum meydanında yapılan, konuşma ve sloganlar eşliğinde, saat 18:00’e kadar sürdü.

Devamını oku...
 
ABF: Ekmeleddin İhsanoğlu bizim adayımız olamaz!

Yanı başımızda Irak’ta, Alevileri katletmek için yemin etmiş IŞİD denilen katiller, insanlık düşmanları, Müslümanlık adına başta Aleviler olmak üzere kendinden olmayan tüm insanları katlederken, Türkiye’de ise Cumhurbaşkanlığı seçimleri tartışılıyor.

CHP ve MHP “çatı adayı” olarak Prof. Dr. Ekmeleddin İhsanoğlu’nu aday gösterdi. Geçmişte Türkeş’in danışmanlığını yapmış, AKP’nin adayı olarak İslam Konferansı Örgütü Genel Sekreteri olmuş, İslamcı özellikleri çok önde olan İhsanoğlu’nun CHP tarafından önerilmesi oldukça düşündürücüdür.

Toplumsal beklentilere yanıt vermeyen, toplumda karşılığı olmayan, Türkiye’nin daha da muhafazakârlaşmasının önünü açacak İslamcı bir aday olan Ekmeleddin İhsanoğlu’nu Alevi toplumunun adayı olamaz.

Devamını oku...
 
ABF: Alevi hareketinin birliğini güçlendireceğiz

8 Haziran’da 7. Olağan Genel Kurulu’nu yapan Alevi Bektaşi Federasyonu (ABF) yönetim organları (Genel Yönetim, Denetim ve Disiplin kurulları) Ankara Serçeşme Cemevi’nde ortak bir toplantı yaparak hem görev paylaşımı yaptı, hem de önümüzdeki dönemi planladı. Fevzi Gümüş ABF’nin yeni Genel Başkanı seçildi!

ABF Genel Yönetim Kurulu (GYK) toplantısı GYK’nın en yaşlı üyesi  olan Kamil Ateşoğulları tarafından açıldı. Ateşoğulları birlik ve beraberlik vurgusu yaptı ve başarılar diledi. Yeni seçilen yöneticilerin tanışmasından sonra, Genel Kurul’u kazanan “Birlik Listesi”nin ilk sırasında yer alan Fevzi Gümüş GYK tarafından oybirliği ile Genel Başkan seçildi.

Devamını oku...
 
ABF GYK'da görev paylaşımı yapıldı

Fevzi Gümüş (Genel Başkan)
Recai Aksu (Genel Sekreter)
Mehmet Uzuner (Genel Sayman)

Necdet Saraç (Medya’dan sorumlu Genel Başkan Yardımcısı)
Ali Yıldırım
(Hukuk ve İnsan Hakları’ndna sorumlu Genel Başkan Yardımcısı)
Engin Gündük (Örgütlenmeden sorumlu Genel Başkan Yardımcısı)
Ali Özcan (Diplomasi ve işadamlarından sorumlu Genel Başkan Yardımcısı)
Baki Düzgün (İnançtan sorumlu Genel Başkan Yardımcısı)
Uğur Bilgin (STK ve partilerden sorumlu Genel Başkan Yardımcısı)
Miktat Öztürk (Doğu Akdeniz ve Güneydoğu’dan sorumlu Genel Başkan Yardımcısı)
Hakverdi Çelik (Batı Akdeniz’den sorumlu Genel Başkan Yardımcısı)
Haydar Şahin (Ankara örgütlenmesinden sorumlu Genel Sekreter Yardımcısı)
Ali Rıza Yıldırım (İç Anadolu örgütlenmesinden sorumlu Genel Sekreter Yardımcısı)
Hıdır Çam (Genel Örgütlenme, İstanbul ve Marmara Örgütlenme Sekreteri )
Fadime Türkyılmaz (Kadın çalışmaları sorumlusu ve eğitim sekreteri)
Erdal Sefer (Gençlik çalışmaları sorumlusu ve İzmir Örgütlenme Sekreteri)
Eyüp Tek (Stratejik planlama ve kurumsal kimlik sorumlusu)
Türkan Akbıyık (Kültür-Sanat çalışmaları sorumlusu)
Haydar Olcay (Kültür-Sanat çalışmaları sorumlusu ve Ege Örgütlenme Sekreteri)
Muharrem Erkan (Karadeniz Örgütlenme Sekreteri)
Kamil Ateşoğulları (Genel planlama ve koordinasyon)
Ali Başak (Yayın işleri takibi)

14 Haziran 2014, Ankara / ABF Genel Yönetim Kurulu

 
Aleviler nasıl bir Cumhurbaşkanı istiyor?

Alevi Bektaşi Federasyonu (ABF) GYK dün Ankara'da Serçeme Cemevi'nde yaptığı toplantıda 10 Ağustos’ta yapılacak Cumhurbaşkanlığı seçiminde Alevilerin tavrını belirlemek, Alevilerin ortak tavrını kamuoyuna yansıtmak için 28 Haziran öncesi İstanbul’da “Aleviler nasıl bir Cumhurbaşkanı istiyor” başlığıyla bir toplantı yapılması karar altına alındı.

Toplantının Türkiye ve Avrupa’daki bütün Alevi örgütleri ile birlikte organize edilmesi karar altına alınırken, bu toplantıya Alevi örgütlerinin yanı sıra özellikle aydın, yazar, sanatçı, eski-yeni milletvekili ve sendikacının katılımının sağlanmasının önemine vurgu yapıldı. (“Aleviler nasıl bir Cumhurbaşkanı istiyor” toplantısının tarihi hafta başı diğer Alevi örgütleriyle yapılacak görüşmelerden hemen sonra açıklanacak…)

 
<< Başlangıç < Önceki 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Sonraki > Son >>

Sayfa 7 / 250

ABF

Eşit yurttaşlık için demokratik bir Anayasa Türkiye’nin temel ihtiyacıdır!

17 Aralık 2011 tarihinde Ankara’da Alevi Bektaşi Federasyonu (ABF) tarafından düzenlenen “Demokratik Anayasa Konferansı”na, inanç grupları, siyasi partiler, sendikalar, meslek odaları, sivil toplum kuruluşları, yerel dernekler, yazarlar ve sanatçılar katıldılar ve aşağıdaki açıklamayı yayınladılar.

Sonuç bildirisini okumak için: Eşit yurttaşlık için demokratik bir Anayasa Türkiye’nin temel ihtiyacıdır!

aleviRAPOR

Giriş FormuKimler Sitede

Şu anda 14 konuk çevrimiçi

İstatistikler

Üyeler : 1799
İçerik : 1317
Web Bağlantıları : 9


.