Aleviler Kobanê Sınırına Gidiyor'
Salı, 15 Temmuz 2014 15:19

 

KIRKLAR AŞKINA 40 ÇAĞRICI!

IŞİD’in Rojava’nın Kobanê kantonuna yönelik saldırılarına karşı bir grup Alevi dedesi, aydın ve yazardan oluşan bir heyet Kobanê sınırına gidiyor. IŞİD’in Ortadoğu’ya yayılmaya çalışan gerici bir çete olduğunun ifade edildiği aydınlar tarafından yayınlanan ortak açıklamada şunlar denildi: “Son olarak 2 Temmuz’da Rojava’nın Kobanî kantonuna yönelik başlayan saldırılar ve çatışmaların yoğunlaşmasıyla birlikte Alevi dünyasında oluşan tedirginlik ve tepkinin oluşturduğu dikkat üzerine sınıra yürüyoruz!

Devamını oku...
 
Alevi hareketi içinde kavga istemiyoruz; Yol cümleden uludur!
Salı, 15 Temmuz 2014 15:18

 

Avrupa Alevi Birlikleri Konfederasyonu Yönetim Kuruluna, Kamuoyuna,

Avrupa Alevi Birlikleri Konfederasyonu (AABK) Genel Başkanı Turgut Öker’in 2 Temmuz Sivas Anma Mitingi’nde konuşma sırasının gecikmesine tepki vererek konuşma hakkını kullanmaması sonrası Alevi Bektaşi Federasyonu (ABF) olarak bir açıklama yayınlamıştık. AABK bu açıklamamızı dikkate almadan, 9 Temmuz 2014 tarihinde kışkırtıcı bir açıklama yayınladı.

Devamını oku...
 
Hayati Develi'yi kınıyoruz!
Çarşamba, 09 Temmuz 2014 09:28

Eğitim Sen İstanbul 6 Nolu Üniversiteler Şubesi, Prof. Hayati Develi'nin kitabında Alevilere hakaret içeren örneği için "Hayati Develi'yi kınıyoruz" başlıklı bir açıklama yayınladı. Aşağıda bu açıklamayı yayınlıyoruz...

Devamını oku...
 
PSAKD: Cemevleri asimilasyondan koruma yeridir!
Salı, 08 Temmuz 2014 13:44

Pir Sultan Abdal Kültür Dernekleri Genel Başkanı Müslüm Doğan, Diyanet İşleri Başkanı’nın “Cemevleri” ile ilgili yaptığı açıklamaya cevap verdi. İşte "CAMİ SİYASAL İSLAMIN KURUMUDUR. CEMEVİ İSE ASİMİLASYONDAN KORUNMA YERİDİR" başlıklı açıklama:

Devamını oku...
 
Sivas şehitleri mezarları başında anıldı
Pazar, 06 Temmuz 2014 22:13

2 Temmuz 1993’te Sivas Madımak Oteli’nde yakılarak katledilen 33 aydın ve yazar, Karşıyaka Mezarlığı’ndaki anıt mezarda anıldı.

Sivas Şehitlerini Anma, Laiklik, Demokrasi ve Barış Etkinlikleri Haftası çerçevesinde gerçekleştirilen anmada, Sivas katliamı lanetlenirken, Sivas Şehitlerinin isimlerinin okunuşu ve katılımcıların hep bir ağızdan “yaşıyor” diye yanıt vermeleri, Sivas şehitlerinin ailelerini gözyaşlarına boğdu. Sivas Şehitlerinin mezarlarına kırmızı karanfil bırakıldığı saygı duruşunda bulunulduğu anmada, Pir Sultan Abdal Kültür Dernekleri (PSAKD) Genel Başkanı Müslüm Doğan, Alevi Bektaşi Federasyonu (ABF) Genel Sekreteri Recai Aksu ve Pir Sultan Abdal Dernekleri eski Genel Başkanı ve CHP Ankara İl Başkanı Necati Yılmaz birer konuşma yaptılar. 

Devamını oku...
 
<< Başlangıç < Önceki 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Sonraki > Son >>

Sayfa 7 / 254
Laik ve Bilimsel Eğitim için 8 Şubat'ta Kadıköy'de Mitingdeyiz!..
13 Şubat'ta uyarı boykotundayız...
aleviRAPOR

Giriş FormuKimler Sitede

Şu anda 2 konuk çevrimiçi

İstatistikler

Üyeler : 2210
İçerik : 1338
Web Bağlantıları : 9


.