Alevi Bektaşi Federasyonu - ABF

  • Yazıtipi boyutunu arttır
  • Varsayılan yazıtipi boyutu
  • Yazıtipi boyutunu azaltır

BARIŞ BLOKU BASIN AÇIKLAMASI

Ankara barış bloku Mülkiyeliler Birliğinde basın açıklaması yaparak bileşenleriyle birlikte karanlığa karşı ortak mücadele için güç birliği ve irade beyanında bulundu.
Basın açıklamasına HDP CHP milletvekilleri ve blok bileşenleri ve sivil toplum kuruluşu temsilcileri katılarak destek verdiler.
Bileşenler 25.07.2014 Tarihine yapılacak yürüyüş ve basın açıklamasına da duyurarak kitlesel katılım çağrısında bulundular.
Toplanma: SAAT:18:00
Yer:Kolej,
Yürüyüş ve basın açıklaması Sakarya meydanı.

 

MARAŞ'DAN SURUÇ' A ZALİMİN ZULMÜNE BOYUN EĞMEYECEĞİZ!

MARAŞ'DAN SURUÇ' A ZALİMİN ZULMÜNE BOYUN EĞMEYECEĞİZ!

Çocuklarımızı tek tek toprağa verirken geriye dönüp baktığımızda Maraş,Sivas,Çorum,Gazi,Gezi, Reyhanlı geliyor gözlerimizin önüne.Kanla yazılan kocaman bir tarih geride bırakarak yürüdüğümüz özgürlük yolunda, acıların ve ölümlerin yüreklerimize ve vicdanlarımıza bıraktığı hüzün bizlere mücadelede teslimiyeti değil gericiliğe ve asimilasyona karşı örgütlenmeyi ve bu uğurda mücadeleyi yükseltmeyi öğretmektedir.
Bizler,bu ülkenin duyarlı ,asli ve hassas unsurları olarak ülkemizde geliştirilmeye ve sahnelenmeye çalışılan ve köklerini karanlık tarihin delhizlerinden alan bu katliamcı ve sinsi planlara gelmeden, bu senaryoları boşa çıkartarak, zalimin zulmüne de boyun eğmeden ülkede halkların kardeşliğini ve barışı savunmaya devam edeceğiz.
Suruç ta yapılan katliam tüm insanlığa ,barışa,halkların eşit ve özgür yurttaş kimliğine yapılan bir saldırıdır. Birlikte savunduk birlikte inşşa edeceğiz diye yola çıkanlar yalnız değildir. Onların hesabı divana bırakılmayacak, kanla yazılmaya devam eden onurlu tarihimiz,hırsızlara,yolsuzlar,katillere karşı barışı savunmaya ve insanlığın büyük özlemi olan özgürlüğü kuşanmaya devam edecektir.
IŞID çetelerinin Ortadoğu da ve ülkemizdeki iş birlikçileri ve destekçileriyle gerçekleştirdikleri katliamın kimler tarafından korunup finanse edildikleri bizlerce gün gibi açıktır. Bizler bu katliamları ve tarihimizde yaşanan buna benzer olayların derin ilişkilerinin nasıl ve kimlerce örüldüğünü biliyoruz. Bu bilinçle ülkemizde yaşanacak yeni Suruçlar olmaması için inadına birlikte yaşam,inadına özgürlük ve barış şiarını hayatımızın her alanında haykırmaya ve bunun gereklerini yerine getirmeye devam edeceğiz.
Bunun içindir ki,biz aleviler solcular,sosyalistler,ezilenler,yoksul emekçiler olarak yaşamın her zerresini karanlığa karşı aydınlık,zorbalığa karşı barış,katliamlara karşı birlikte yaşam,sömürüye karşı imece,düşmanlığa karşı kardeşlik,baskılara karşı özgürlük olmaya,özgürlüğü haykırmaya,örgütlü durmaya ve örgütlülüğü savunmaya devam edeceğiz.
KAHROLSUN BARBARLIK
YAŞASIN BARIŞ
YAŞASIN İNSALIK
KAHROLSUN IŞID (DEAŞ)

ABF-Alevi Bektaşi Federasyonu Genel Başkanı
Baki DÜZGÜN

 

BASINA VE KAMUOYNA

Basına ve Kamuoyuna ;

20  Temmuz günü Türkiye tarihinin en büyük katliamlarından birini yaşadık. Üç yıldır İŞİD çetelerine karşı mücadele eden ve büyük bir zafer kazanan Kobane halkları ile dayanışmak, Kobane’nin yeniden inşası için çalışmalar yapmak isteyen SGDF üyelerinin Suruç’ta gerçekleştirdiği basın açıklamasına yönelik yapılan bombalı saldırı 32 genç arkadaşımızın yaşamını yitirmesine, onlarcasının yaralanmasına neden oldu. Katliamın sorumlusunun AKP hükümeti ve AKP’nin savaş ve Ortadoğu politikaları olduğunu biliyoruz. Tırlarla gönderilen silahlar, gençlerimize bomba olarak dönerken, barış, özgürlük ve demokrasi mücadelesini yükseltmek görevi ile karşı karşıya olduğumuzun bilincindeyiz. Suruç’ta yaşamını yitiren bütün arkadaşlarımızın anısı önünde saygıyla eğiliyoruz. Ailelerine ve bütün Türkiye halklarına başsağlığı diliyoruz. Yaralanan arkadaşlarımızın biran önce aramıza dönmelerini beklediğimizi ifade etmek istiyoruz. Suruç katliamının peşini bırakmayacağımızı, her türlü bağlantısı ile açığa çıkarılması için elimizden gelen ne varsa hepsini yapacağımızı ilan ediyoruz.

Emperyalizmin tetikçisi AKP Hükümeti Suriye'deki savaşa birinci dereceden müdahil olmak için şimdiye dek elinden geleni yapmış, IŞİD'in ve cihatçı çetelerin büyüyüp palazlanmasında doğrudan ve dolaylı rol oynamıştır. Halklar arasında milliyetçiliği, şovenizmi ve mezhepçiliği kışkırtarak, Rojava'daki demokratik inşayı engelleme ve Suriye'ye müdahale etme hesapları yapmaya girişmiştir.

Ülkenin içinde ve Ortadoğu’da IŞİD eliyle savaşı kışkırtanlar, Reyhanlı’da, Diyarbakır’da ve Suruç’da patlattıkları bombalar ile halklarımızı katletmişlerdir. Koalisyon güçleri adıyla geliştirilen savaş politikaları (adı altında) her geçen gün Türkiye, Ortadoğu ve dünya halklarını daha beter bir karanlığın içine çekmekte, bölgede ve ülkede barışın imkânlarını büyük ölçüde daralmaktadırlar.

Seçim yenilgisini içine sindiremeyen AKP halkların yükselen mücadelesini engellemek, eşitlik, özgürlük, adalet taleplerini bastırmak için katliamlar yapıyor. Ancak bu savaşa son vermek ve barışı inşaa etmek bizlerin ellerinde. AKP iktidarının bölge siyasetine dair  vahim hatalarının  katkısıyla  uzun bir süredir bölgenin  kadim halklarını ve kültürlerini yıkıma uğratan, milyonlarca insanı yerinden yurdundan eden  bu kirli savaşı  sınırlarımız içine taşıyacak karanlık maceralara hazırlananlar karşısında, siyasi partiler, siyasi kurum ve kuruluşlar, sendikalar, sivil inisiyatifler, platformlar emek ve meslek örgütleri, kadın örgütleri, ve demokratik kitle örgütleri olarak İstanbul’da geçtiğimiz haftalarda oluşturulmuş olan Barış Blokuna biz de Ankara’dan ses veriyoruz. Ankara Barış Blokunu oluşturduğumuzu ilan ediyoruz.

Ülkeyi bir savaşa sürüklemeye çalışan kışkırtıcıların karşısına dikilmek, ülkenin içinde ve Ortadoğu'da barışı savunmak amacıyla Ankara Barış Blokunu kuruyoruz. Girişimimiz, ülke içinde barıştan yana geniş halk kitlelerini harekete geçirmeyi, uluslararası alanda örgütlenmiş sivil barış inisiyatifleriyle iş birliği yaparak bölgeyi bu ölüm çemberinden çıkartmak için çaba göstermeyi amaçlamaktadır. Bu amacı paylaşan her kurumu, kuruluşu ve kişileri girişimimize omuz vermeye ve barış mücadelesini büyütmeye çağırıyoruz.

ANKARA BARIŞ BLOKU

 

Ankara Barış Bloku Bileşenleri

KESK Ankara Dönem Sözcülüğü

Türkiye Gazeteciler Sendikası

Türk Mimar Mühendis Odaları Birliği

Anadolu Kültür ve Araştırma Derneği

Hacıbektaş Alevi Kültür Derneği

Kızılırmak Yerel Dernekler Federasyonu

Alevi Bektaşi Federasyonu

Pir Sultan Abdal Kültür Derneği Genel Merkezi

ADAD

Çağdaş Hukukçular Derneği Ankara Şubesi

Özgürlükçü Hukukçular Derneği Ankara Şubesi

Kaos Gey Lezbiyen Kültürel Araştırmalar ve Dayanışma Derneği

Pembe Hayat LGBTT Dayanışma Derneği

Gündem Çocuk Derneği

İnsan Hakları Derneği

Divriği Kültür Derneği

Buradayız Kolektifi

Kadın Özgürlük Meclisi

Sosyalist Feminist Kolektif

Ankara Feminist Kolektif

Kadın Cinayetlerini Durduracağız Platfomu

Öteki Bisiklet

78’liler Girişimi

Devrimci 78’liler Federasyonu

Arap Alev Gençlik Meclisleri

Halkların Demokratik Partisi

Sosyalist Yeniden Kuruluş Partisi

Emek Partisi

Özgürlük ve Dayanışma Partisi

Devrimci Sosyalist İşçi Partisi

Sosyalist Demokrasi Partisi

Emekçi Hareket Partisi

Yeşiller ve Sol Gelecek Partisi

Sürekli Devrim Hareketi

Halkevleri

Kaldıraç

Devrimci İşçi Sendikaları Konfederasyonu

 

 

-

 

MİTİNG ÇAGRISI

 

SURUÇ DA KATLEDİLENLER ON BİNLERLE UĞURLANDILAR

Suruç'ta katledilen sosyalist gençler ,melmeketlerinde,  onbinlerce insanın katıldığı cenaze törenleriyle yıldızlara uğurlandı.Binlerce insan katliamı naletlerken zılgıtlar,alkışlar ve sloganlarla şehitlerini yolcu etti..

 


Sayfa 7 / 266
Laik ve Bilimsel Eğitim için 8 Şubat'ta Kadıköy'de Mitingdeyiz!..
13 Şubat'ta uyarı boykotundayız...
aleviRAPOR

Kimler Sitede

Şu anda 17 konuk çevrimiçi

İstatistikler

Üyeler : 2217
İçerik : 1413
Web Bağlantıları : 9