AKD Gençlik Kampı yapıyor!

Alevi Kültür Dernekleri (AKD) 16-20 Haziran tarihleri arasında İzmir Dikili’de “1. Uluslararası Gençlik Kampı” yapıyor.

Bademli Köyü Sotes Tesisleri’nde yapılacak “1. Uluslararası Gençlik Kampı”nda konserler, paneller, turnuvalar, yarışmalar ve eğlenceler organize edilmiş durumda. Kamp boyunca her akşam konser yapılacak.

Devamını oku...
 
'Aranızda Alevi olan var mı'

Gazeteci Fehim Taştekin, IŞİD'in elindeki Türk rehinelere 'Aranızda Alevi olan var mı' diye sorduğunu iddia etti. Musul'u işgal eden IŞİD örgütü Türk konsolosluğundaki 49 kişiyi rehin aldı. Bölgeyi iyi bilen gazeteci Fehim Taştekin rehin alınanlarla ilgili çarpıcı bir iddiayı dile getirdi. CNN Türk'te yayınlanan Tarafsız Bölge programında Ahmet Hakan'ın sorularını yanıtlayan Fehim Taştekin, "IŞİD rehin alınanları neden elinde tutuyor" şeklindeki soruya şu yanıtı verdi: "Pazarlık yapıyorlar. Aynı zamanda IŞİD mensupları Türk görevliler arasında Aleviler olup olmadığını arıştırıyor."  Taştekin, IŞİD'in Şii ve Aleviler konusunda son derece radikal olduklarını belirtti.

 
İstanbul Gazi'de Antep Cemevi'ne yapılan saldırı protesto ediliyor...

PSAKD SULTANGAZİ ŞUBE ve GAZİ ŞEHİTLERİ CEMEVİ bugün (12 Haziran Perşembe) saat 20:00'de Eski Karakol önünde toplanarak Antep Cemevi'ne yapılan saldırı protesto ediyor. Açıklama şöyle:"AKP, iktidara geldiği günden bu yana Alevilere karşı düşmanca hareket etmektedir. Alevilere ve ibadethanelerine saldırmakta, hakaret etmektedir. Bir yandan Alevileri aşağılayıp, yok sayarken, diğer yandan da Alevilere karşı saldırıları örgütlemektedir. ‘Alevi Açılımı’, Çalıştaylar ile teslim alamadığı Alevi halkını ve kültürünü, baskı ve zorla alacağını sanıyor AKP iktidarı.PSAKD SULTANGAZİ ŞUBE ve GAZİ ŞEHİTLERİ CEMEVİ düzelendeği yürüyüşe tüm halkımız davetlidir.

 
Gaziantep Cemevi’ne yapılan saldırıyı kınıyoruz!

 

Gaziantep Cemevi’ne yapılan saldırıyı şiddetle kınıyoruz. Cemevinde yapılan bir cenaze töreni sırasında motosiketli iki kişi tarafından yapılan saldırı sonucu 3 kişi hafif yaralanmıştır.

Gezi eylemleri sonrası Alevi Mahallerine yönelik adı konmamış abluka ve saldırılar giderek Cemevlerimize doğru yönelmektedir. Okmeydanı Cemevi bahçesinde hedef gözetilerek öldürülen Uğur Kurt’tan sonra bu kez de Gaziantep Cemevi’ne yapılan bu saldırı manidardır. Bu anlamıyla Alevi Kültür Dernekleri’ne ait Gaziantep Cemevi’ne yapılan saldırıyı yapan kişi veya kişilerin yeni bir kışkırtma planın parçası olmaları mümkündür.

Devamını oku...
 
Gaziantep’te Cemevi’ne silahlı saldırı!

Gaziantep Alevi Kültür Derneği'ne bugün motosikletli şahıslar tarafından silahlı saldırı düzenlendi. Saldırıda 3 kişi yaralandı. Alevi Kültür Derneği Gaziantep Şube Başkanı Yılmaz Demirdelen, saldırının cemevinden cenaze kaldırılırken gerçekleştirildiğini ve direkt kalabalık hedef alınarak yapıldığını söyledi. Gaziantep'te vefat eden Mehmet Ali Topak için Düztepe Mahallesi'nde bulunan cemevinde düzenlenen cenaze törenine katılanların üzerine yoldan geçen bir motosikletten pompalı tüfekle ateş açıldı. Saçmaların isabet ettiği 27 FK 658 plakalı araç içerisinde bulunan 2 şahıs yaralanırken, başka bir şahıs da kolundan yaralanarak hastaneye kaldırıldı.

Devamını oku...
 
<< Başlangıç < Önceki 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Sonraki > Son >>

Sayfa 7 / 249

ABF

Eşit yurttaşlık için demokratik bir Anayasa Türkiye’nin temel ihtiyacıdır!

17 Aralık 2011 tarihinde Ankara’da Alevi Bektaşi Federasyonu (ABF) tarafından düzenlenen “Demokratik Anayasa Konferansı”na, inanç grupları, siyasi partiler, sendikalar, meslek odaları, sivil toplum kuruluşları, yerel dernekler, yazarlar ve sanatçılar katıldılar ve aşağıdaki açıklamayı yayınladılar.

Sonuç bildirisini okumak için: Eşit yurttaşlık için demokratik bir Anayasa Türkiye’nin temel ihtiyacıdır!

aleviRAPOR

Giriş FormuKimler Sitede

Şu anda 5 konuk çevrimiçi

İstatistikler

Üyeler : 1794
İçerik : 1312
Web Bağlantıları : 9


.