AÇLIK GREVİNDE 1. GÜN / SAVAŞLAR OLMASIN, ÇOCUKLAR ÖLMESİN!
Çarşamba, 30 Aralık 2015 11:35

30 Aralık 2015 tarihinde “SAVAŞLAR OLMASIN, ÇOCUKLAR ÖLMESİN!” şiarıyla başlattığımız 3 günlük açlık grevimize çeşlitli Kurum ve demokratik örgütler destek ziyaretleri yapıyor.

 

Devamını oku...
 
SAVAŞLAR OLMASIN, ÇOCUKLAR ÖLMESİN!
Çarşamba, 30 Aralık 2015 13:13

 

Alevi Bektaşi Federasyonu ile bileşenleri Hacı Bektaşi Veli Anadolu Kültür Vakfı, Demokratik Alevi Hareketi yöneticileri son dönemde Doğu ve Güneydoğu’da yaşanan olaylarla ilgili ortak basın toplantısı düzenledi. Ortak basın açıklamasını okuyan ABF Genel Başkanı Baki Düzgün, Suruç’ta başlayan sıkıntıların bugüne kadar devam ettiğini söyledi. Sıkıntılara karşı alevi toplumları olarak duyarsız kalamayacaklarını ifade eden Düzgün, şunları kaydetti:

 

Devamını oku...
 
ÖZGÜR BASIN SUSTURULAMAZ
Cuma, 27 Kasım 2015 15:21

Cumhuriyet Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Can Dündar ve Ankara temsilcisi Erdem Gül'ün tutuklanması, temelde ülkemizde basın özgürlüğü kavramının ne ölçüde kısıtlandığını göstermekle birlikte; ülkemizde farklı düşünenlerin, farklı yaşayanların sesinin kısılması ve yaşam alanlarının daraltılması, AKP hükümetinin geleceğe yönelik gündemlerinin gerici bir anlayışın ülkeye hakim olma sürecini de ifade etmektedir.

Tutuklama kararı, basın özgürlüğünü dillerinden düşürmeyen iktidar ve sarayın, basın özgürlüğünden anladığının yandaş medyanın özgürlüğü ile sınırlı olduğunu açıkça göstermektedir.

Biz Alevi Bektaşi Federasyonu ve bileşenleri olarak, tutuklanan gazetecilerin bir an evvel serbest bırakılması ve basın üzerindeki baskıların son bulmasını istiyoruz.

Devamını oku...
 
ALEVİLERE SİLVAN'I GÖSTERİP "SİZDE BÖYLE OLURSUNUZ" DİYORLAR.
Cuma, 13 Kasım 2015 07:28

"IŞİD saldırısı olacak" gerekçesiyle Ankara Emniyeti'ne çağrılarak bu konuda uyarılan kitlesel Alevi örgütlerinden biri olan Alevi Bektaşi Federasyonu (ABF) ile Pir Sultan Abdal Kültür Dernekleri (PSAKD) başkanları kendilerine yönelen tehdit ile Silvan başta olmak üzere bölgedeki operasyonlara ve sivil ölümlerine ilişkin açıklamalarda bulundu.

Devamını oku...
 
EMNİYETTEN ALEVİ KURUMLARA İŞİD SALDIRABİLİR UYARISI
Perşembe, 12 Kasım 2015 10:28

Alevi Bektaşi Federasyonu (ABF) ve Alevi Kültür Dernekleri (AKD) üyelerinin, Ankara Emniyetine çağrılarak, “Size IŞİD saldırabilir. Kendi güvenliğinizi alın, biz de alıyoruz” şeklinde uyarı yapıldığı ortaya çıktı.

Devamını oku...
 
<< Başlangıç < Önceki 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Sonraki > Son >>

Sayfa 7 / 272
Laik ve Bilimsel Eğitim için 8 Şubat'ta Kadıköy'de Mitingdeyiz!..
13 Şubat'ta uyarı boykotundayız...
aleviRAPOR

Giriş FormuKimler Sitede

Şu anda 19 konuk çevrimiçi

İstatistikler

Üyeler : 2402
İçerik : 1456
Web Bağlantıları : 9


.